متخصصان قلب و سکته های قلبی

موارد زیادی وجود دارد که متخصصان قلب درمان می کنند و یکی از آنها بیماری حملات قلبی است. اینها مواردی هستند تا درباره شان فکر کنید.

متخصصان قلب پزشکانی هستند که در مراقبت از قلب تخصص دارند. او این اندام حیاتی و هر آنچه که با آن مرتبط است را تشخیص ، درمان و انجام می دهد. حملات قلبی ، سکته مغزی و بیماریهای مربوط به آن در جامعه ما شایع تر شده است. بیشتر این موارد مربوط به بیماری عروق کرونر است.

سبک زندگی ، انتخاب رژیم غذایی و ژنتیک نیز تاثیر زیادی در این امر دارند.

– بیماری عروق کرونر: اغلب با حروف اولیه متخصص قلب در مشهد CAD اشاره می شود. CAD زمانی رخ می دهد که پلاک در داخل شریان ها جمع شده و باعث انسداد می شود. اکسیژن نمی تواند از طریق این انسدادها عبور کند و این خطرناک و مضر است. می تواند کشنده شود.

– شیوه زندگی: سبک زندگی پر استرس ، مصرف مواد مخدر و سیگار همه به این مشکل نسبت داده شده است. هنگامی که جسمی در حالت “مبارزه یا فرار” دائمی است ، مواد شیمیایی آزاد می شود که در نهایت می تواند منجر به ویرانی شود. هر انسانی در زندگی خود کمی استرس دارد اما می تواند با تکنیک های آرامش بخش مانند یوگا ، تنفس عمیق ، مدیتیشن یا ورزش با آن مقابله کند. مواد مخدر و سیگار هرگز انتخاب عاقلانه ای برای سلامتی نیست.

– رژیم غذایی: ثابت شده است که داشتن رژیم غذایی چرب اشباع بالا منجر به گرفتگی عروق ، افزایش فشار خون و چاقی می شود. رژیم غذایی سالم با پروتئین بدون چربی ، غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات تازه و مقدار زیادی آب در سلامت قلب بسیار موثر است. یک فرد دارای تغذیه مناسب دارای زرادخانه ای در برابر بیماری های کرونری است.

– ژنتیک: برخی از افراد تمایل به مستعد شدن برای مشکلات کرونری را به ارث برده اند. اگر در خانواده شخص اجرا می شود ، این دلیل بیشتری برای تغییر شیوه زندگی و انتخاب رژیم غذایی است.

علائم حمله قلبی عبارتند از:

– تنگی نفس: بسیاری از مبتلایان احساس تنگی نفس می کنند و دلیل آن را نمی دانند. این ممکن است پرچم قرمز مشکلات قریب الوقوع باشد.

– درد قفسه سینه: درد ممکن است در کل منطقه پخش شود ، نه فقط در مرکز. این پرچم قرمز اصلی دردسر است.

– درد بدن در مناطق دیگر: درد در گردن ، شانه ها یا پایین یک یا هر دو بازو اغلب نشانه مشکلات کرونری است.

– ناراحتی معده: بسیاری از افرادی که در حمله هستند ممکن است دچار حالت تهوع و حتی استفراغ شوند.

– تعریق: تعریق زیاد همراه با علائم دیگر یا حتی به تنهایی یک علامت است. اگر اتاق گرم نیست و فرد بدون دلیل شروع به تعریق می کند ، این نشان دهنده مشکل است.